Хто ми

Інститут лідерства та управління (ІЛУ) є структурним підрозділом Українського католицького університету. З 2010 року ІЛУ зміцнює громадянське суспільство шляхом навчання та розвитку лідерів і лідерок громадського сектору та їхніх команд. Інститут — єдиний в Україні провадить магістерську програму з управління неприбутковими організаціями. ІЛУ визнаний найкращим освітнім провайдером для громадського сектору на Форумі організаційного розвитку громадянського суспільства. Експерти Інституту розробляють і проводять індивідуальні навчальні програми для посилення спроможності спільнот та організацій.

Місія

Зміцнювати громадянське суспільство шляхом навчання та розвитку лідерів і лідерок громадського сектору та їхніх команд

Візія

Експертно-освітній інститут, який є ресурсним середовищем для взаємодії та ціннісного професійного зростання ОГС

Цінності

  • Служіння

Ми служимо людям через навчання та підтримку їхньої активності, щоб вони ефективно здійснювали свою діяльність, а також усвідомлювали її значення і вплив.

  • Етика гідності

Кожна людина створена на образ і подобу Божу з надзвичайним потенціалом для розвитку. Ми цінуємо особистість кожної людини та прагнемо допомогти розкривати в собі цінності любові, справедливості, свободи та правди.

  • Життєздатність

У час викликів та турбулентності, ми командою знаходимо точки опори один в одному та допомагаємо успішно долати наслідки криз лідерам та їх командам, щоб впевнено рухатися до досягнення командних цілей.

  • Співдія заради суспільних змін

Ми будуємо середовище довіри для взаємодії, мережування та інтеграції кращих практик, досягаємо та допомагаємо іншим досягати якісних результатів.

  • Професійність та відповідальність

Ми плекаємо відповідальність у команді, у спільноті Інституту у виконанні завдань задля позитивного впливу на розвиток громадянського суспільства України. Бути професійним для нас означає застосовувати свої знання у діяльності та постійно вдосконалювати їх, щоб допомагати зростати іншим ще ефективніше.

Місія

Зміцнювати громадянське суспільство шляхом навчання та розвитку лідерів і лідерок громадського сектору та їхніх команд

Візія

Як підприємливий освітньо-аналітичний інститут бути пріоритетним вибором для лідерів і лідерок

громадського сектору та їхніх команд


Цінності

  • Служіння

Ми служимо людям через навчання та підтримку їхньої активності, щоб вони ефективно здійснювали свою діяльність, а також усвідомлювали її значення і вплив.

 

  • Повага до гідності кожної особи

Ми можемо не поділяти погляди людей та не схвалювати їхніх дій, проте віримо, що кожна людина створена на образ і подобу Божу з надзвичайним потенціалом для розвитку. Ми прагнемо допомогти кожному розкривати в собі цінності любові, справедливості, свободи та правди.

 

  • Щирість та прозорість

Ми плекаємо щирість у стосунках із кожним членом спільноти Інституту та команди між собою. Бути прозорими означає для нас виконувати задеклароване та максимально комунікувати про це.

 

  • Вболівання за якість результату

Ми досягаємо та допомагаємо іншим досягати якісних результатів, що спричиняють зміни.

 

  • Співдія

Ми будуємо середовище довіри для взаємодії, мережування та інтеграції кращих практик.

Команда

Соломія Максимович

Соломія Максимович

Директорка

Олена Бортнічук

керівниця проєктів та програм

Анна Мота-Шнайдер

Анна Мота-Шнайдер

МЕНЕДЖЕРКА ПРОЄКТІВ ТА ПРОГРАМ

ЛІНА ПОЛИХАТА

керівниця магістерської програми з управління неприбутковими організаціями

Марія Альмес

Координаторка магістерської програми з управління неприбутковими організаціями

Софія Голуб

Менеджерка з комунікацій

Дорадча рада

Петро Телюк

Директор київського офісу юридичної компанії Squire Patton Boggs

Ольга Зарічинська

Ольга Зарічинська

Керівниця відділу розвитку УКУ

Кшиштоф Становські

Президент фонду «Солідарність»

Олександра Бакланова

Олександра Бакланова

Партнерка та директорка експертної компанії pro.mova

Володимир Турчиновський

Володимир Турчиновський

Декан факультету суспільних наук УКУ

Зелінський

Андрій Зелінський

голова наглядової ради "Українського ветеранського фонду" при Міністерстві у справах ветеранів, військовий капелан, викладач УКУ, співзасновник "Української академії лідерства"

Історія

Вчена Рада Українського католицького університету затверджує створення нового підрозділу – Інститут лідерства та управління. Інститут очолює Наталя Бордун.

Цьому передували досвід реалізації в УКУ сертифікатної програми з управління неприбутковими організаціями (2004 – 2006) та реорганізація Центру мирянського лідерства, що втілював формаційні програми з лідерства.

2010

Перший випуск річної сертифікованої програми з управління неприбутковими організаціями (УНО), перші 26 випускників з 11 міст України. Активна співпраця з органами місцевого самоврядування щодо навчання та розвитку ГО. Випускники ІЛУ втілюють соціальні інновації за підтримки Henri Nouwen Foundation (Нідерланди).

2011

Переклад та видання книги «Папа та бізнесмен» Андреаса Відмера. Опановуємо навчання онлайн – перший дистанційний курс з маркетингу для річної програми УНО. Міжнародна конференція «Соціальне підприємництво: перспективи розвитку в Україні» зібрала спікерів із 6-и країн та понад 120 учасників. 

2012

Провели міжнародну шестимісячну школу «Менеджмент Медіа ГО» для лідерів та лідерок незалежних медіа з України, Молдови, Білорусі, Азербайджану. Школа стала лабораторією відомих медіаплатформ Meydan TV, Media Development Foundation, Aru Television та інших.

Стартують програми, розроблені на замовлення та у відповідь на потреби громадських організацій. Надалі ця діяльність переросте в окремий напрямок ІЛУ та стане вагомим фактором фінансової сталості Інституту.  

Піврічна програма для громадських рад міста Львова та області націлена на формування моделей взаємодії державного апарату та громадського активу області.

Стартувала дворічна навчальна програма для жіночих релігійних чинів та згромаджень, мета якої розвивати організаційний потенціал та фінансову стійкість, формувати лідерство та посилювати управлінські компетенції.

2013

 ІЛУ підтримує Революцію Гідності. Поряд з особистою участю членів команди, викладачів, студентів та експертів ІЛУ в подіях Революції Гідності, Інститут  організував та провів серію закритих обговорень за участю лідерів громадських ініціатив та молодих політичних ініціатив щодо сценаріїв розвитку подій та наступних кроків в кожному з них. 

Розробили та втілили програму Good Governance у партнерстві зі Львівською бізнес-школою УКУ. В майбутньому на базі програми повстане Школа управління УКУ, що навчатиме державних службовців та представників органів місцевого самоврядування.

2014

Втілена семимісячна модульна навчальна програма «Політичні студії: все, що потрібно знати майбутньому депутату» для молодих та вмотивованих громадських активістів, які прагнуть творити зміни на загальнодержавному та локальному  рівнях. 

ІЛУ стає номінантом програми «Відкритий Світ» – програми розвитку лідерства Американських Рад.

Випускники започатковують Стипендіальний Фонд програми з управління неприбутковими організаціями.

2015

ІЛУ  отримує ліцензію МОН на магістерську освітньо-професійну програму з управління неприбутковими організаціями (УНО) за спеціальністю 073 Менеджмент. Сертифікатна програма вперше набирає студентів та видає диплом магістра державного зразка. 

ІЛУ започатковує міжнародний навчальний модуль для вивчення соціального підприємництва, що відбувається далі щороку. 

У травні дводенна міжнародна конференція «Внутрішньо переміщені особи – інтеграція чи диференціація?» стала дискусійною платформою для лідерів організацій та проєктів, що працюють у сфері гуманітарної  та правової допомоги ВПО.  Конференція відбувалась у співпраці з The BEARR Trust та ПРООН. 

У жовтні на запрошення Синоду УГКЦ  ІЛУ провів навчальну програму для ректорів духовних семінарій УГКЦ та їх команд «Програма формації форматорів». 

2016

Інститут став координатором нагороди за моральне лідерство «Світло справедливості».

У січні провели Зимову школу лідерства для студентів-переселенців та студентів університетів, переміщених із зони АТО та Криму  спільно з програмою академічних обмінів ім. Фулбрайта та Київським офісом  Інституту Кеннана.

У серпні тренери ІЛУ проводять Літню школу лідерства для українців в Португалії, що проходила в м.Фаро.

ІЛУ пропонує авторську концепцію та модель формування навичок активного громадянства. У 9 областях України відбулись Школи відповідальних громадян та Майстерні активних, що поширюють філософію відповідального громадянства та формують компетенції громадської участі.

Стартує програма малих грантів для випускників ІЛУ. 

2017

 ІЛУ визнаний найкращим освітнім провайдером для неприбуткових організацій в сфері управління та організаційного розвитку за національним рейтингом Форуму організаційного розвитку в Україні. 

Підвищуємо управлінські компетенції недержавних організацій у Харківській, Запорізькій та Дніпровській областях в рамках тендеру GIZ.

Тренінг для тренерів з міжнародним фахівцем з невизначеності Бавешем Пателом.

2018

Видали книгу думок про роль громадянського суспільства та цілісне лідерство  Митрополита Андрея Шептицького «Дороговкази лідеру». 

Навчальна програма для курій УГКЦ покликана підсилити управлінські компетенції адміністративних структур Церкви. 


Авторська програма Дейва Сновдена, автора Cynefin framework та SemseMaker® technology в Україні зібрала понад сто учасників. 

2019

Новою директоркою ІЛУ стала Ірина Бек

2020