Розробка та втілення стратегій розвитку шести парків Львова – мета спільної програми “Сучасний парк: стратегія розвитку” Інституту лідерства та управління Українського католицького університету (ІЛУ УКУ) та Львівської міської ради (ЛМР), яку втілюють за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

Так, над стратегіями працювали спільно управлінці парків, садівники, депутати, представники управління екології та громадські активісти, яким не байдужа доля львівських парків. Йдеться про

  • Стрийський парк;
  • лісопарк “Погулянка”;
  • Снопківський парк;
  • парк “Горіховий гай”;
  • Замарстинівський парк;
  • парк “Леванідівське озеро”.

“Залученість фахівців міської ради, громадських активістів, експертів до написання стратегій надає можливість комплексного підходу до ефективного управління  такого важливого напрямку у життєдіяльності міста.

Тільки співпраця між інституціями надалі дозволить реалізувати цілі та вибудовувати культуру взаємодії між мешканцями Львова та управлінцями, допоможе якісно реагувати на запити та потреби екосередовища”, наголосила Ліна Полихата, в. о. директорки ІЛУ УКУ.

Так, програма “Сучасний парк: стратегія розвитку” містила чотири навчальних модулі та була зорієнтована на розширення компетенцій лідерських команд парків. По завершенню програми, команди представили напрацьовані стратегії та власні бачення їх втілення.

“Я дякую учасникам за глибоку зануреність у процес. Я думаю, що ми зможемо мати дуже хорошу кооперацію, у тому числі із бізнесом. Прикладом такої співпраці є парк Івана Франка, де благодійники профінансували облаштування доріжки та ремонт дитячого майданчика.

Я би дуже хотів, щоб ми вийшли на рівень людяності та рівності щодо парків, адже, поглянувши на наші парки, можна зрозуміти, хто такі львів’яни. Незабаром ми презентуємо загальну стратегію розвитку парків міста Львова. Дякую за вашу працю”, – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Завдяки злагодженій співпраці організаторів та команд-учасників під керівництвом Олени Бортнічук, керівниці проєктів та програм ІЛУ УКУ, вдалося напрацювати рішення щодо розвитку львівських парків, які готові для втілення у найближчій перспективі.

“Ми бачимо, що виконана досить серйозна робота. Є розуміння, бачення та напрям, по якому можна рухатись. У своєму житті я бачив десятки, а то і сотні гарних концепцій і презентацій, але значно менше реалізованих проєктів. У сьогоднішньому заході поєднались візіонерські речі та організаційні зусилля. Нам необхідно так само поєднати у житті зусилля візіонерів, організаторів та громадськості. Є хороша база, яку необхідно викласти на папір та рухатись вперед”, – додав Любомир Зубач, заступник мера із містобудування.

Запис події доступний для перегляду за посиланням.