Неодноразово буває так, що є безліч ідей для ініціатив та проєктів, але шляхи їхньої реалізації є заплутаним, тож без допомоги чи поради фахівців просто не обійтися. Саме з метою допомоги пропрацювання ідей, підсилення управлінських компетенцій молодих лідерів громадського сектору, протягом 14-19 серпня в Українському католицькому університеті  відбулася літня школа “Формула стійкості”, яка була організована Інститутом лідерства та управління УКУ за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Це був п’ятиденний інтенсив, який дав нагоду учасникам переосмислити діяльність їхніх організацій, зрозуміти що і для кого вони роблять та організувати процес реалізації проєктів так, щоб отримати максимальну користь. Як зазначає координаторка школи від Інституту лідерства та управління УКУ Соломія Максимович:

“Учасниками школи стали молоді активні представники громадського сектору, які наполегливо працюють для підтримки дітей та молоді в Україні і особливо багато зусиль докладають, щоб вони мали безпечне середовище для розвитку в часі війни. Ми хотіли дати можливість учасникам самим зробити вдих-видих, зробити невеличку паузу для підзарядки та наповнити їх необхідними знаннями для подальшої діяльності. Сподіваємось, що кожен учасник отримав у школі дані для написання своєї формули стійкості”.

Загалом у школі взяли участь 30 лідерів громадського сектору з 8 областей, які представили ініціативи та проєкти різного спрямування та географії реалізації. Зокрема, багато проєктів зосереджені на розвиток волонтерства серед молоді, підлітків, впровадження методик психологічної підтримки, інтеграція ВПО дітей та підлітків через різні освітні ініціативи, створення безпечних просторів та інше.

Впродовж школи лідери та лідерки громадських організацій та ініціатив працювали над стратегічним баченням своєї організації з Олександрою Баклановою,  спілкувались про виклики громадського сектору з Євгеном Глібовицьким.

Учасники працювали над своїми проєктами, розумінням хто є їх бенефіціарами, як налагодити канали комунікації з своєю цільовою аудиторією, залучити волонтерів до співдії та знайти ресурси для реалізації задуманого спільно з кращими викладачами практиками: Віктором Артеменком, Аліною БочарніковоюАнною Бондаренко, Світланою Кісільовою. А також мали час для роздумів про лідерство з Оксаною Дащаківською та отримали практичні рекомендації як подбати про своє ментальне здоров’я з Олександром Аврамчуком. Не менш важливою темою для обговорення була зустріч з спеціалісткою з захисту дитини Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Наталею Датченко. Спікерка поділилась з учасниками принципами та стандартами роботи ЮНІСЕФ в умовах гуманітарної кризи.

Під час відкритої події за участі представників фондів та організацій: Міжнародний фонд “Відродження” (Оксана Дащаківська), USAID Transformation Communications Activity (Ярополк Тимків), ІСАР Єднання (Наталія Климова), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ)  (Анастасія Волошина) учасники дізнались про актуальні можливості грантової підтримки, нові шляхи співпраці у пошуку необхідних ресурсів та про особливості подання запитів і аплікаційних форм у час війни. А також отримали зворотній зв’язок щодо своєї ідеї та поспілкуватись з спікерами за чашкою чаю у неформальній атмосфері.


Окрім інтенсивного навчання програма була наповнена практиками відновлення, такими як ліплення з глини, рефлексії на природі, молитва, а знайомство учасників проходило  у форматі гри-квесту. Віримо, що кожен із лідерів не лише почерпнув ще більше натхнення та мотивації в колі однодумців, а й дізнався чимало нової інформації, яку буде із користю використовувати для успішної реалізації проєктів у своїх організаціях.

“Навчатися нового та розвивати навички важливо завжди, але особливо у час війни, коли від цього залежить і особистий стан, і майбутнє організації, але особливо у час війни, коли від цього залежить і особистий стан, і майбутнє організації. Завдяки літній школі “Формула стійкості” я змогла поділитися зі своєю командою знаннями, які допоможуть нам ефективніше працювати, аби наближати перемогу України” – Марія Паливода, комунікаційна директорка благодійного фонду “Солом’янські котики”, громадська організація Brand Ukraine.

Якщо ж ви не мали змоги взяти участі у літній школі, то раді вам повідомити про низку онлайн-курсів, старт реєстрації на які розпочнеться вже незабаром. Обирайте програму “Формула стійкості” – змінюйте себе, свою команду, Україну!