Моніторинг та оцінка рішень і проєктів

Моніторинг та оцінка рішень і проєктів

У сучасних умовах турбулентності стає все складніше об’єктивно оцінити результати власної діяльності. Водночас, громадянське суспільство активно впроваджує проєкти у різних сферах, які сприяють ефективному вирішенню актуальних проблем України.

Інститут лідерства та управління УКУ активно працює над тим, щоб посилити експертні можливості представників і представниць неприбуткових організацій. Відтак, метою курсу “Моніторинг та оцінка рішень і проєктів” є навчити їх ефективно проводити моніторинг та оцінку результатів і впливу проєктів, а також публічних стратегічних рішень. Це особливо важливо в умовах спільної взаємодії з органами влади різного рівня, особливо коли ці рішення спрямовані на відновлення та розвиток українських громад в умовах невизначеності та обмежених ресурсів.

Дати курсу

25 – 28 листопада 2025

Дати курсу

27 – 30 січня 2026

Місце

Львів, кампус УКУ

Кредити ЄКТС

6 кредитів ЄКТС

Вартість курсу

26 500 грн

* знижки: для спільноти УКУ – 25%, для учасників сертифікатних програм ІЛУ УКУ та партнерів – 10%, для ветеранів - 80%

У рамках цього прикладного курсу ми розглянемо такі теми:

  • Використання Google-сервісів для моніторингу та оцінки рішень і проєктів українських громад
  • Багаторівневе врядування та громадська участь: основи та практичні підходи до формування й реалізації якісних публічних стратегічних рішень для відновлення та розвитку України
  • Збір і аналіз даних із відкритих джерел для вивчення потреб цільових аудиторій
  • Інноваційні цифрові методики та інструменти для моніторингу й оцінки результатів проєктів і публічних рішень, спрямованих на відновлення та розвиток України
  • Теорія та практика моніторингу й оцінки результатів і впливу проєктів, реалізованих неурядовими організаціями у співпраці з органами влади різного рівня

Кожен/на учасник/ця курсу зможе застосувати отримані знання на практиці: створить систему індикаторів, розробить план моніторингу та напрацює власну методику оцінки результатів проєктів з відновлення і розвитку українських громад, що реалізуються у співпраці з органами влади.

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КУРС?

Навчальна програма розроблена для представників неурядових організацій, які займаються моніторингом та оцінкою стратегічних рішень проєктів у свої організаціях та  зацікавлені у створенні практичної системи МіО.

А також для тих, хто:

  • бажає зрозуміти, як ефективно спрямовувати та відстежувати системність діяльності, зосередженої на відновленні та розвитку громад під час війни та у повоєнний період;
  • хоче отримати практичні знання для розробки системи індикаторів, планів моніторингу та методик оцінки для своїх проєктів;
  • мислить системно і прагнуть досягти сталого розвитку своїх організацій;

Важливим для учасників буде попередній досвід впровадження проєктів і залучення фінансування, а також наявність розробленого/активного проєкту/ідеї, що планується або реалізується.

Оскільки курс є практично орієнтованим, кожен учасник отримає індивідуальні результати у вигляді створеної цифрової матриці моніторингу та оцінки для своїх проєктів або стратегічних рішень, використовуючи Excel, тож важливо мати власний ноутбук і базові навички роботи з цією програмою.

Перед початком навчання рекомендуємо ознайомитися з корисними ресурсами:

Структура

Модуль 1

Учасницьке врядування: сталі рішення, відновлення та розвиток громад

25 – 28 листопада 2025, м. Львів

  • стандарти відкритого врядування та громадської участі у формуванні якісних стратегічних рішень і проєктів відновлення та розвитку

  • оцінка за системою індикаторів результатів та впливу рішень і проєктів на відновлення та розвиток громад

  • основи прикладного аналізу даних моніторингу із використанням Google-таблиць і 6 першочергових формул

  • адаптація власних цифрових матриць збору та аналізу даних (Частина 1)

  • формування власної системи моніторингу та оцінки

  • Онлайн-консультації

    Індивідуальні дистанційні консультації в форматі менторської підтримки

  • 11 – 18 грудня 2025, дистанційно

  • 15 – 22 січня 2026, дистанційно
  • Модуль 2

    Оцінка рішень відновлення та розвитку громад

    27 – 30 січня 2026, м.Львів

  • збір та аналіз даних з використанням різних методик дослідження і оцінки показників індикаторів

  • використання штучного інтелекту для аналізу та оцінки даних

  • адаптація власних цифрових матриць збору та аналізу даних (Частина 2) – розробимо власний моніторинговий дашборд

  • моделювання практичного застосування матриці оцінки та моніторингу для формування аналітичного звіту, висновків і рекомендацій

  • представлення учасниками своїх проєктів, оцінювання комісією, тощо

  • Реєстрація

    Реєстрація на курс триватиме до 21 листопада 23:59.

    Протягом 24 годин після заповнення реєстраційної форми з вами зв’яжеться координаторка курсу, яка надасть детальну інформацію про умови участі, оплату та відповість на всі запитання.

    Вартість курсу: 26 500 грн.

    Передбачені знижки:

    Для викладачів, випускників та студентів магістерських програм УКУ – 25%

    Для учасників сертифікатних програм ІЛУ УКУ та партнерів – 10%

    Для ветеранів – 80%

    Контакти

    Координаторка проєктів та програм ILM УКУ

    Вікторія Дюк

    Зателефонувати:

    +38 (096) 942-92-76

    Написати:

    хочете дізнатись більше?

    Отримайте консультацію з будь-яких питань: заповніть форму або зверніться за нашою електронною поштою

    ilm@ucu.edu.ua